Aptauja
 
Vai Tu vēlētos apmeklēt Zemgales NVO Centra piedāvātos valodu kursus?
 
Ziņas pa e-pastu
 
 
 
 

LAPAS aicina piedalīties informatīvi izglītojošā akcijā ''PATIESĀ CENA''

Ievietots 29.10.2018
 

Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) šoruden no 20. līdz 28. novembrim aicina Latvijas izglītības iestādes, bērnu un jauniešu centrus, bibliotēkas, pašvaldības un ikvienu interesentu iesaistīties Globālās izglītības nedēļas (GIN) informatīvi izglītojošā akcijā par ilgtspējīgu attīstību ''PATIESĀ CENA'' ar fokusu uz modes industriju. Ja mēs pērkam lētāk, kāds cits par to maksā vairāk - ar savu veselību, labklājību, pat dzīvību.

Visā Latvijā tiks demonstrēta filma ''Patiesā cena'' (The True cost), notiks darbnīcas un diskusijas, kā arī tiks īstenoti īpaši pasākumi jauniešiem par drēbju maiņu un bērnudārzniekiem - par rotaļlietu maiņu kā iespēju dzīvot atbildīgi, nepērkot jaunu. Tiks izplatīta arī ikgadējā avīze ''Pasaules labākās ziņas'', kas šogad veltīta GIN tēmai.

Akcijas mērķis ir iesaistīt iespējami daudz interesentus un kopīgi veidot informatīvi izglītojošas aktivitātes par ilgtspējīgas attīstības jautājumiem (globālā attīstība, vides aizsardzība, sociālais taisīgums u.c.).

Akcijas ietvaros aicinām iesaistīties aktivitāšu organizēšanā: 

-Filmu mēnesis 25 Latvijas vietās (pieteikties šeit: https://ej.uz/patiesacena līdz 1.11.2018.)

 KAS? - dokumentālā filma ''Patiesā cena'' (The True Cost) (ilgums 1h 32min, ar subtitriem latviešu valodā) noskatīšanās un radošā darbnīca/diskusija pēc filmas.

KAD? - 2018. gada 20. - 28.novembris

KUR? - 25 Latvijas vietas

 Filmas apraksts: Filma ir par modes industrijas ēnas pusēm, modes industrijas ietekmi uz mūsu planētu.

Producents Maikls Ross par  filmu: ''Filma stāsta par to, ko mēs velkam mugurā, kas šo apģērbu ražo, un kā apģērbu ražošana ietekmē pasauli. Filma uzdod jautājumu, kāpēc apģērba cena laika gaitā samazinās, bet apģērba ražošanas ietekme uz vidi un cilvēkiem palielinās. Filma meklē atbildi – kas patiesībā maksā par mūsu apģērbu.''

 Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=OaGp5_Sfbss

Vairāk par filmu: https://truecostmovie.com

Mērķauditorija: skolēni, studenti, nevalstisko, valstisko un privāto organizāciju entuziasti, jaunieši, pieaugušie un seniori un ikviens, kuru interesē jaunu zināšanu ieguve un atbildīga rīcība.

- Materiāli radošām darbnīcām par modes industrijas ietekmi

Mēs piedāvājam vadlīnijas par T-kreklu (dažādām vecuma grupām) un materiālu paku par ātro modi.

Pieteikties šeit: https://ej.uz/patiesacena

Globālās izglītības nedēļa (GIN) šogad notiek 15 Eiropas valstīs. Tās iniciators ir Eiropas Padomes Ziemeļu Dienvidu centrs. Latvijā GIN notiek jau piekto gadu, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai kopā ar biedru organizācijām un partneriem - augstskolām, izglītības iestādēm un citiem atbalstītājiem reģionos. GIN ietvaros notiek vairāki desmiti pasākumu visā Latvijā, iesaistot simtiem interesentus diskusijās par Latviju un globālo pasauli.

 2018.gadā GIN īstenošanu atbalsta Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība, Zviedrijas institūts, Fashion Revolution Latvia.